25-й ювілейний Міжнародний гуцульський фестиваль в Яремче


Міжнародний гуцульський фестиваль щорічно проходить в одному з міст етнографічного регіону Гуцульщина. Цього року з 21 по 29 липня всі жителі та гості міста Яремче  занурилися в світ цієї дивовижної культури. Гості фестивалю побували на святі «Полонинський клич» на полонині Ґорґани, на різноманітних змаганнях та конкурсах, конференціях, на обрядовому дійстві «Гуцульське весілля» та показі гуцульського вбрання, на фестивалі пива, виступах фольклорних колективів та концерті зірок української естради.
26 липня у Микуличині відбулося свято «Полонинський клич» на полонині Ґорґан.

У цьому святі взяли участь і представники від ДП «Гринявський лісгосп». В програмі свята була піша хода на полонину Ґорґан. Там проводили конкурс на найвправнішого ватага та найсмачніші вироби з сиру, де було встановлено рекорд України «Найбільша кількість чабанів на полонині». 37 ватагів провели майстер-класи з виготовлення сирів та дегустації продуктів вівчарства. Гринявський лісгосп, а саме полонина «Луковиця», яку орендує наше підприємство отримала гран-прі за «Найкращого ватага» і була нагороджена «Кубком пам’яті Віталія Яремчука», а 29 липня Обласне товариство «Гуцульщина» вручило ДП «Гринявський лісгосп» за зайняте перше місце в номінації «Найкращий ватаг», в якості призу - овечку.  Також на полонині проводили майстер-класи з виготовлення виробів з сиру, всіх учасників свята пригощали виготовленою сирною продукцією, а на кінець була святкова гуцульська забава за участю троїстих музик та мистецьких колективів краю.  
Також свої, як завжди вражаючі дерев’яні вироби презентував працівник ДП «Гринявський лісгосп» Олег Пилип’юк.


Такі фестивалі популяризують етнічну групу гуцулів-українців. Привертають увагу до гуцульських звичаїв, обрядів та культури. Розвивають туризм, як на національному рівні так і на міжнародному, та привертають увагу інвесторів.