Директор ДП «Гринявський лісгосп» взяв участь у IV з’їзді лісівників України

25 вересня у Києві відбувся IV з’їзд лісівників України. У складі делегації  від Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства на з’їзді був присутній директор ДП «Гринявський лісгосп» Роман Петрович Стефанюк. Також в складі делегації взяли участь у з’їзді начальник обласного управління Руслан Осташук, народний депутат України Анатолій Дирів, голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук та лісівники підвідомчих лісогосподарських підприємств обласного управління. Загалом на з’їзді були присутні майже 500 делегатів з усіх областей України: лісівники обласних управлінь, науковці, народні депутати України, представники деревообробної галузі.

Під час з’їзду фахівці лісового господарства, урядовці, закордонні експерти, інвестори, представники деревообробного сектору опрацювали спільні рішення   щодо подальшого розвитку та реформування лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.

Під час виступу заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар звернув увагу на три пріоритети, які необхідно реалізувати, щоб лісова галузь змогла повноцінно функціонувати та розвиватися.

«По-перше, це вирішення питання фінансового забезпечення ведення лісового господарства в різних географічних зонах, сприяння довгостроковим інвестиціям в лісове господарство. По-друге, це забезпечення стабільності лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період. Особливо це стосується термінового вирішення питання оподаткування земельним податком лісових земель. По-третє, це вдосконалення лісоуправління та зміна ставлення суспільства, громадськості, можновладних структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства, як до соціально важливого сектору економіки, що робить надзвичайно важливу і корисну справу», - зазначив Володимир Бондар.

За його словами, відсутність протягом трьох останніх років фінансування лісового господарства фактично призвело до втрат професійних кадрів на півдні та сході країни, деградації систем лісовпорядкування та ефективного захисту лісів, до неможливості запровадження новітніх технологій та оновлення застарілої техніки та засобів виробництва.

За словами очільника Прикарпаття Олега Гончарука, проведення такого заходу дає змогу обговорити усі нагальні проблеми, якими живе галузь, та знайти шляхи їх вирішення.

«Для Прикарпаття лісова галузь посідає особливе місце. По-перше, це природній дар, який залишився нам у спадок від предків, це природнє багатство, завдяки якому ми розвиваємо туризм і рекреацію на теренах області, – наголосив Олег Гончарук. – Для жителів високогірних районів ліс – це перш за все робочі місця. Крім того, розвиток лісопереробної галузі – потужний ресурс для розвитку економіки краю. Тим більше, що Прикарпаття має давні традиції у галузі лісівництва, виготовлення продукції з деревини, а також побічного використання дарів лісу».

Начальник управління Руслан Осташук під час з’їзду зауважив, що «незважаючи на економічні та політичні негаразди, лісове господарство прикарпатського краю демонструє позитивну тенденцію. Доказом цього є сплата лісогосподарськими підприємствами області податків до бюджетів усіх рівнів, забезпечення роботою мешканців районів області. Крім того, функціонування лісгоспів у гірських районах  краю є стабільними чинниками розвитку територіальних громад, що дуже важливо на сьогоднішній день».

За матеріалами прес-служби Івано-Франківського ОУЛМГ