Доходи місцевих бюджетів від ДП «Гринявський лісгосп»

  Згідно з  Лісовим  кодексом України, ліси є національним багатством держави і за своїм призначенням і   місцем розташування виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі,   рекреаційні, естетичні, виховні, а також експлуатаційні функції. Вони є джерелом задоволення потреб   суспільства та деревообробної галузі в лісових ресурсах. За обсягом використання і різноманітності   застосування в народному господарстві з деревиною не може зрівнятися жоден інший матеріал  –   деревина використовується у будівництві, для виробничих та побутових потреб, на ремонтних і   експлуатаційних роботах, у виробництві меблів, а  в нашому високогірному районі використовується як   один з основних видів палива.

  Всі  держлісгоспи сплачують  податок за лісові землі, як складову рентної плати. Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів є заготовлена деревина в деревостанах понад  40 років та другорядні лісові матеріали, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів (рекреація, спорт, оздоровлення тощо). При цьому сума податку у лісах Державного агентства лісових ресурсів України становить 900 млн грн, з яких 50% вносилися до державного бюджету, а 50% до місцевого. Складовою цього податку і є земельний податок.

 Чистий земельний податок надходить до місцевого бюджету, обраховується на нелісові землі, що є в складі земель лісогосподарського призначення, на яких розміщені сільськогосподарські угіддя, споруди і адмінбудівлі  підприємств лісового господарства, лінії електропередач тощо.

ДП «Гринявський лісгосп» у 2017 році сплатив сільським радам, на яких знаходиться територія лісгоспу, податок в розмірі   3 366 949,00 грн, а за 7 місяців цього року 1 281 058,00 грн (див. табл.).

Примітка: ПДФО (податок на прибуток) направляється в ОТГ:

60 % - в органи місцевого самоврядування;

40 % - в державний бюджет.

ПДФО (податок на прибуток) направляється в сільські ради:

40 % - в органи місцевого самоврядування;

60 % - в державний бюджет.

По даних цифрах можна зрозуміти, що хоч держава і не фінансує вже давно лісову галузь, державні лісогосподарські підприємства забезпечують себе і ще приносять хороший дохід до державного і місцевих бюджетів, які можуть використовувати ці гроші на власні потреби – на покращення життя місцевого населення, підтримку доріг загального  призначення тощо.

Але новий закон продовжує ставити палки в колеса і згідно закону України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України від грошової оцінки орних земель по області в розмірі до 5%.Якщо сільські громади приймуть такий податок більше 0,1% це може привести до здорожчання в рази цін на деревину, що може погубити деревообробну галузь і відповідно роботу лісогосподарських підприємств.

Але попри всі негаразди ми виконуємо свої обовязки та поставлені завдання, співпрацюємо з громадськістю та віримо у краще майбутнє для нашої галузі.