ДП «Гринявський лісгосп» продовжує акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках»

  У рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» 17 квітня  в  Устеріцькому лісництві ДП «Гринявський лісгосп» було проведено посадку лісових культур на кам’янистих розсипах, які місцеві жителі називають урочище Сурдук. До участі в акції було залучено близько 60 учнів з Верхньоясенівської, Устеріківської та Білоберізької шкіл. Також взяли участь в акції голова с. В. Ясенів Дмитро Мартищук, представники Верховинської РДА, представники народної самооборони,  головний лісничий Гринявського лісгоспу Дмитро Пилип’юк, та лісова охорона Устеріцького лісництва на чолі з лісничим Федором Данилюком. На місці була присутня медпрацівник з Верхньоясенівської школи, яка пильно наглядала за учнями.

  Перед початком посадки провів інструктаж лісничий Устеріцького лісництва для учнів. Він описав як правильно садити дерева, правила поведінка на камянистих ділянках, та трохи історії про саме дерево Модрини Європейської та його користь. На площі 0,6 га школярі висадили понад 600 шт. сіянців Модрини Європейської з паралельним підсівом насіння Смереки Звичайної в кількості біля 2 кг. Як прокоментував головний лісничий Дмитро Пилип’юк, під час стихії  2008 року на території цього урочища утворився зсув. ДП «Гринявське лісове господарство» вело декілька років спостереження за даною ділянкою, було зрозуміло що без кваліфікованої допомоги з сторони людини лісовідновлення затягнеться на довгі роки.

Тому після очікуваного ремонту дороги та укріплення берега в цьому році вирішили провести заліснення ділянки. Для цього було зроблено терасування, яке в нас не практикувалося до цього. Це нарізані на зсуві тераси, які зроблені для того, щоб не змивало саджанці під час проливних дощів. Тут вирішили висаджувати модрину, яка своїми властивостями (рослина має потужну кореневу систему) з часом зможе вберегти дану місцевість від ерозії та смереку способом посіву, яка є дуже надійним деревом і завезена сюди ще австрійцями. Також Дмитро Пилип’юк подякував  за співпрацю  лісовій охороні лісгоспу, голові сільської ради, головам громадських об’єднань, представникам Верховинській Державної Адміністрації, вчителям, ЗМІ за об’єктивне висвітлення роботи лісової охорони, та всім дітям хто взяв активну участь в даному заході. А ще учні на даному заході були нагороджені солодощами та подяками від ДП «Гринявський лісгосп».

Ми сподіваємось, що тут з часом виростуть гарні культури модрини, які будуть прикрашати село і нашу природу.