Гринявський лісгосп готовий зустрічати птахів

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPGЗ приходом весни оживає природа, тварини прокидаються після зимової сплячки, а птахи прилітають з теплих країн і втішають нас своїм співом. Пам'ятаючи про те, що в цю пору року нашим пернатим друзям не вистачає корму і місця для укриття, багато людей вивішують на деревах будиночки для птахів - шпаківні.  Шпаківні здавна використовувались, як спосіб оселити птахів в молодих лісах та садках, для боротьби з шкідниками. У шпаківні можуть оселятись не тільки шпаки, а і стрижі, синиці, ластівки, мухоловки, сови, горобці, дятли і навіть білки. А птахи, що живуть поруч, надають неоціненну допомогу садівникам у боротьбі з комахами-шкідниками. Наприклад, один виводок шпаків за 5 днів може з'їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок!

Звичайно, лісівники також використовують такий метод боротьби із шкідниками і допомагають птахам в лісі. Тому з приходом весни і потеплінням  лісівники почали розвішували «пташині будиночки» на деревах. Всього лісництва Гринявського лісгоспу виготовили понад 120 шпаківень. Розвішувати їх будуть у кожному лісництві. Розміщувати шпаківню в лісі потрібно у  захищеному місці на дереві так, щоб опівдні її добре обігрівало сонце на висоті 4 - 5 метрів над землею, для того щоб хижаки не змогли дістатися до птахів.

Лісівники закликають всіх охочих приєднатися до зустрічі пернатих з теплих країв і в себе вдома теж виготовити такий будиночок і повісити в саду, тоді птахи з вдячністю будуть захищати ваш урожай від шкідників.