Гуцульська коляда у Верховині

Вже традиційно 9 січня у Верховині проходить «Гуцулска коліда». Унікальний гуцульський край славиться своїми колідами і колідниками на весь світ, гуцульську коляду навіть внесуть до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. В кожному гуцуьському селі колядницькі партії ходять від хати до хати і прославляють народження Ісуса. Вони трембітають біля кожних воріт, а потім заходять на подвіря. Є окремі коляди, які колядують біля хати, в хаті, для Ґазди, Ґаздині, для сина для дочки, хто є з членів родини. Колядують навіть для тієї людини яка вже померла.

І цього року колядники зібралися майже з кожного села Верховини і пройшлися до Храму Пресвятої Богородиці. Колядками насолоджувалися гості з усієї України і навіть з-за кордону. На святі також були присутні працівники ДП «Гринявський лісгосп». Директор Роман Стефанюк обдарував маленьких колядничків із с. Буковець. Поблагословив учасників колядницьких партій о. Юрій Стефлюк. Всіх присутніх вітали депутати ВР України та чиновники Верховинського району.

Колядники сповіщали про народження Спасителя в різноманітних колядах та вінчували всіх з Різдвом Христовим, бажаючи миру в сімях та в Україні.