Лісомисливські заходи по відтворенню, збереженню та охороні мисливських тварин

У ДП «Гринявський лісгосп» мисливське господарство провело ряд лісомисливських заходів по відтворенню, збереженню та охороні мисливських тварин. Силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування, а також боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Біотехнічні заходи в господарстві спрямовані на ріст чисельності тварин і птахів. Різноманітність видового складу фауни і ландшафтно-кліматичні умови сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню поголів'я диких тварин.

Площа мисливських угідь, наданих у користування ДП «Гринявське лісове господарство», становить:  20 049,2 га.

За матеріалами обліку мисливської фауни 2017 року в лісгоспі обліковано: оленів благородних - 68, козуль – 159, кабанів – 36, зайців – 182, ведмедів – 12, вовків – 2, лисиці рудої – 20 голів.

На сезон полювання 2017 році нашому підприємству доведений ліміт використання парнокопитних був наступним: олень благородний - 1 особина, козуля – 2, кабан – 2. Полювання було проведено в грудні місяці на козулю в Грнявському лісництві №1. За ліцензію №044516, а також мясо і послуги отримано коштів – 3 200 грн. Відповідно за ліцензію №044517 отримано – 3080 грн.

Силами єгерської служби, яка сформована з розрахунком - 1 єгер на 5 тис. га лісових угідь та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року для копитних у місцях гуртування звірів, облаштовуються годівниці, солонці, ведеться заготівля кормів.

Єгерською службою лісгоспу проведено такі біотехнічні заходи:

  • заготовлено сіна - 14 т.;
  • заготовлено кормових віників - 6400 шт.;
  • влаштовано годівниць - 8 шт.;
  • влаштовано солонців - 80 шт.,
  • влаштовано підгодівельних площадок - 8 шт.;
  • влаштовано спостережних вишок - 8 шт.

Відтворюючі ділянки становлять 20,5 % всієї загальної площі мисливських угідь.

Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного гектара угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства.