Мисливство

C:\Documents and Settings\Пользователь\Мои документы\Економіст\Сайт 2016\Сайт мисливство\P2270459.JPG

Єгерську службу в ДП «Гринявському лісгоспі» очолює районний мисливствознавець Гаврильчук Володимир Васильович. Силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування, а також боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Біотехнічні заходи в господарстві спрямовані на ріст чисельності тварин і птахів. Різноманітність видового складу фауни і ландшафтно-кліматичні умови сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню поголів'я диких тварин. Сприяє цьому й налагоджений облік кількості тварин і птахів, які є об'єктами полювання. Таксація проводиться один раз на рік – на копитних тварин та хутрових звірів у лютому місяці. Велике значення при цьому має облік відстріляної дичини, особливо неліцензійних виду зайця. Районний мисливствознавець та єгері лісгоспу докладають зусиль для створення належних умов розведення та охорони диких тварин та птахів. Також серед пріоритетних завдань – облаштування територій мисливських угідь.

Географічне розташування та кліматичні умови мисливського господарства сприятливі для проживання та розміщення багатьох видів фауни, а саме: оленя благородного; кабана;козулі, борсука; видри, білки, зайця-русака, ведмедя, куниці, тхора чорного, глухаря, куріпки та других.     

Площа мисливських угідь, наданих у користування ДП «Гринявське лісове господарство», становить:  20049,2 га.

За матеріалами обліку мисливської фауни 2017 року в лісгоспі обліковано: оленів благородних - 68, козуль – 159, кабанів – 36, зайців – 182, ведмедів – 12, вовків – 2, лисиці рудої – 20 голів. На сезон полювання 2017 році нашому підприємству доведений ліміт використання парнокопитних був наступним: олень благородний - 1 особин, козуля – 2, кабан – 2.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPGВелике значення має облік відстріляної фауни, особливо неліцензійної – зайця – русака. Силами єгерської служби, яка сформована з розрахунком - 1 єгер на 5 тис.га лісових угідь та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року для копитних у місцях гуртування звірів, облаштовуються годівниці, солонці, ведеться заготівля кормів.

Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного га угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства для чого забезпечити виконання наступних завдань:

 - розведення молодняка диких парнокопитних тварин, а саме: козулі, кабана в дичерозплідниках.

 - будівництво мисливських стежок для проведення полювання з залученням іноземців;

 - будівництво мисливських будинків при лісництвах для відпочинку мисливців;

В цьому році мисливське господарство проводить ряд лісомисливських заходів по відновленню, збереженню та охороні мисливських тварин:

  • заготовлено сіна - 14 т.;
  • заготовлено кормових віників - 6400 шт.;
  • влаштовано годівниць - 8 шт.;
  • влаштовано солонців - 80 шт.,
  • влаштовано підгодівельних площадок - 8 шт.;
  • влаштовано спостережних вишок - 8 шт.
  •  

Відтворюючі ділянки становлять 20,5 % всієї загальної площі мисливських угідь.

 

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPGДП «Гринявське ЛГ»  має вольєр по розведенню оленя благородного:

1.Місцезнаходження господарства: ДП «Гринявське ЛГ» Яловичорське лісництво:

2. Рік заснування:              2009 

3. Площа вольєру:             11,5  га. 

4. Довжина огорожі:         1729 м.

5. Висота огорожі:            2,7  м.

6. Матеріал огорожі:         металева сітка.   

7. Балансова вартість:       218000  грн. 

8. Наявність споруд вольєрного господарства:

1. Кормосховище

2. Дві стандартні годівниці

3.Два солонці

4.Корито для водопою

5.Спостережна вишка.

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Пользователь\Мои документы\Економіст\Сайт 2016\Сайт мисливство\P2270459.JPG

 

 

Калькуляція на ліцензії і послуги та граничні рівні тарифів на мисливські трофеї добуті мисливцями, що їм надаються при полюванні в сезоні 2017 - 2018 р.р. по ДП «Гринявське лісове господарство».