Навчання в Білоберізькій  ОТГ з питань організації цивільного захисту населення

8 червня в Білоберізькій ОТГ пройшов семінар «Актуальні питання безпеки населення в об’єднаних громадах», який був організований Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою. В даному семінарі також взяли участь працівники ДП «Гринявський лісгосп», які продемонстрували свою готовність до надзвичайної ситуації.

На семінарі розглянули питання оповіщення цивільного захисту. Голова ОТГ Дмитро Іванюк сказав, що особливе місце у своїй роботі приділили питанню забезпечення оповіщення жителів громади про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій. Для цього провели швидкісний інтернет в усі села ОТГ та встановити вуличні гучномовці іноземного виробництва. Головний фахівець мобільно-оперативної групи управління з питань цивільного захисту ОДА Сергій Шкворченко продемонстрував присутнім роботу такої системи. Дмитро Іванюк додає, що у громаді розроблено План евакуації населення при виникненні надзвичайних ситуацій, а також утворено Центр безпеки громади, до якого увійшли протипожежна та медична служби.

У цьому контексті Ігор Корольчук, начальник відділу планування цивільного захисту ОДА, розповів присутнім про організацію заходів з евакуації та укриття в захисних спорудах.

Завершилось навчання відпрацюванням практичних заходів з проведення аварійно-рятувальних робіт та надання екстреної медичної допомоги. У ліквідації учбової надзвичайної ситуації взяли участь працівники Центру безпеки Білоберізької ОТГ, добровільна пожежна дружина с. Кути, працівники Верховинського районного підрозділу ДСНС в Івано-Франківській області та добровільна пожежна дружина ДП «Гринявський лісгосп». Начальник відділу цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький високо оцінив якісну роботу працівників Білоберізького Центру безпеки.

Насамкінець, Дмитро Іванюк висловив подяку колективу Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за організацію навчання та окремо висловив подяку працівникам ДП «Гринявський лісгосп» за співпрацю та постійну підтримку в надзвичайних ситуаціях.