Освячення каплиці на честь Святителя Миколая Чудотворця


 

15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії в Києві відбувся Об'єднавчий собор українських православних церков. Створення Української помісної автокефальної православної церкви – історична подія для України. А вже 19 грудня відбулося перше освячення каплиці, яке було проведено особисто  єпископом Української Православної Церкви Луганським і Старобільським – Афанасієм, отцем - капеланом Василем Довганюком з Коломиї та капеланом військового госпіталю.  Освячення пройшло на території військового госпіталя Сєвєродонецька на честь Святителя Миколая Чудотворця. Капличку привезли та побудували волонтери ГО "Самооборона Верховинського району" спільно з ДП «Гринявський лісгосп». Директор Гринявського лісгопу Роман Стефанюк разом з працівником лісгоспу Іваном Філяком особисто брали участь в будівництві та перевезенні каплиці. Також забезпечили всім необхідним матеріалом для будівництва, а в оформленні каплички іконами допомогла сестра Романа Петровича - Марія.

“Ця символічна подія відбулася саме 19 грудня – у день святого Миколая, – пишуть військові. – Це не випадково, адже Миколай опікується воїнами,  подорожніми, допомагає бідним у скруті, вчить усіх бути милосердними”.

Для працівників госпіталя відкриття цього храму є важливою подією, тому що для поранених крім первинної медичної допомоги, яку їм тут надають ще потрібна і духовна. Першу каплицю волонтери звели ще 2015 році біля госпіталю в Бахмут на прохання пацієнтів за словами волонтера Василя Германюка. А це вже девята каплиця побудована волонтерами з Верховини на сході України і третя до будівництва, якої долучилися працівники Гринявського лісгоспу.

Всі щиро вдячні ГО "Самооборона Верховинського району", ДП "Гринявське лісове господарство" Івано-Франківської області та капелану отцю Василь Довганюк за будівництво цієї особливої, символічної для всього українського народу каплички на сході України.

Всі хто долучився до будівництва каплички і допомагали продуктами та іншими матеріалами щиро вірять, що це допоможе бійцям відчути підтримку всієї України. Адже такі незначні речі для нас є дуже важливими для наших захисників.