Озеленення території Гринявським лісгоспом біля Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря

26 квітня представники Гринявського лісгоспу на чолі з директором Романом Стефанюком та разом з студентами Вишнянського коледжу Львівського НАУ озеленювали територію Свято-Пантелеймонівського Велико-Білинськогно чоловічого монастиря Самбірського району Львівської області. Студенти разом з лісівниками висадили біля 400 саджанців ялиці та ялини.


Перші літописні згадки про даний монастир датуються 1442 –1446 роками. Але можна припустити, що насправді обитель заснували раніше – в XII-XIII століттях – адже саме тоді (після захоплення та розграбування Києва монголо-татарами) православні монахи втікали на Західну Україну, де ставили нові монастирі. За історичними даними, власне на цьому місці, поблизу с. Велика Білина, Самбірського району, монастир заснували два вцілілі ченці з Києво-Печерської лаври. У 1812 році монастир закрили, але 30 травня 2010 року селянська фіра привезла сюди важкий дубовий хрест, який постав на тому місці, яке тепер знають, як Святопантелеймонівський монастир.


З 2014 року настоятелем монастиря є Єпископ Геронтій. Він щиро подякував усім за озеленення території монастиря. Надіємось, що з часом молодий ліс буде прикрашати монастир і прихожани зможуть тут відпочивати і заряджатися позитивною енергією.