Підсумки роботи ДП «Гринявський лісгосп» за 2017 рік

Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до округу ялинових лісів Гринявських гір та ялиново-букових лісів Покутсько-Буковинських гір (Устеріцьке лісництво). Загальна площа державного фонду складає 22 941 га.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPG

Територія лісгоспу поділена на ліси природоохоронного значення (1343,6 га), захисні ліси (14197,0 га ); експлуатаційні ліси (7400,4 га.). Лісогосподарська діяльність підприємства передбачає першочергове виконання комплексу лісогосподарських робіт щодо формування та оздоровлення лісів, а саме – проведення рубок догляду за лісом, санітарно-оздоровчих заходів інших рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

З метою збереження насаджень в належному санітарному стані та недопущення розвитку і розповсюдження шкідників та хвороб лісу протягом 2017 року, підрозділами підприємства були проведені рубки формування і оздоровлення лісів на площі 737 га. А саме санітарно-вибіркові рубки на площі 152 га, суцільно – санітарні - 25 га, лісовідновні - 103 га та рубки догляду на площі 364 га, в тому числі освітлення - 27 га, прочищення - 55 га, прорідження - 17 га, прохідні рубки - 265 га. Інші заходи пов’язані з веденням лісового господарства 93 га.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPG

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. В цьому році було заготовлено насіння: ялина - 75 кг, модрина - 5 кг, дуб - 80 кг, бук - 35 кг, клен-явір - 30 кг, кедр - 5 кг, ялиця - 110 кг. Всього заготовлено 340 кг лісового насіння. Загальна площа тимчасових розсадників становить 1,04 га, з них корисна площа 0,96 га. Обсяги лісовідновних робіт на землях лісового фонду лісгоспу в 2017 році становлять 185,7 га.

Державною лісовою охороною постійно проводиться активна робота в рамках пропаганда захисту лісу та охорони від лісопорушень. Працівниками лісгоспу постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з громадськістю, систематичне патрулювання лісових масивів на предмет лісопорушень, в тому числі рейдовими бригадами за участі правоохоронних та контролюючих органів, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки та виявлення фактів та інших лісопорушень. За період 2017 року зареєстровано 18 випадків самовільної рубки лісу загальною кубомасою 5,84 кбм. деревини. Збитків нанесено на суму 27 215 грн. Також було зареєстровано 6 інших лісопорушень, які завдали збитків на суму 3 958 грн. Частина збитків відшкодована добровільно в сумі 11 885 грн., в інших випадках матеріали на незаконні рубки направлені в правоохоронні органи.

В лісових масивах встановлено та постійно оновлюється наглядна агітація на природоохоронну та протипожежну тематику. На території держлісгоспу вздовж доріг, стежок обладнано біля 30-ти різного роду місць відпочинку.

На підприємстві функціонує електронний облік деревини, який охоплює 100 % всіх господарських операцій пов’язаних із заготівлею, переміщенням та реалізацією лісопродукції. Вся заготовлена підприємством деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з електронним бухгалтерським обліком дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську звітність. Заготовлена лісопродукція продається на внутрішній ринок і реалізуються на підставі аукціонних торгів.

Що стосується взаємодії з громадськістю, то підприємство максимально висвітлює інформацію про свою роботу на своєму веб-сайті, інформує органи місцевого самоврядування про річні плани робіт, що забезпечує достатню прозорість та відкритість роботи лісгоспу для зацікавлених осіб. Вся інформація що стосується діяльності підприємства систематично розміщується і оновлюється на сайті підприємства http://grlg.at.ua та на сторінці https://www.facebook.com/gryniavalis/.

Фінансово-економічна діяльність підприємства

За період 2017 року ДП «Гринявський лісгосп» забезпечило виконання усіх запланованих фінансово-економічних показників.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPGПрактично вся лісопродукція, отримана підприємством від рубок формування та оздоровлення лісів, реалізовується на аукціонах з продажу необробленої деревини.

За звітний період від рубок формування та оздоровлення лісів заготовлено 35 719 м3 ліквідної деревини, а реалізовано – 24 823 м3 це в порівнянні з минулим роком зменшилося на 11%.

За звітний період від рубок головного користування заготовлено 12 868 м3 ліквідної деревини, а реалізовано – 8759 м3, в порівнянні з минулим роком збільшилося 33,3%.

Обсяг реалізації продукції, послуг за 2017 рік склав 32 464  тис. грн, або 129,9% до планових показників. В порівнянні з минулим роком зріс на 21 %. На внутрішній ринок реалізовано продукції, послуг – 28 533,0 тис. грн, експорт – 3931,0 тис. грн.

Витрати на ведення лісового господарства склали – 15 089,8 тис. грн, з них 100% становлять власні кошти.

Фонд оплати праці усіх працівників у звітному році склав 11 551,0 тис. грн. Зростання фонду оплати праці, в порівнянні із відповідним періодом минулого року, відбулося за рахунок підвищення тарифної ставки, нарахування премії. Рівень середньої заробітної плати штатних працівників досяг 6054 грн. В порівнянні з минулим роком зросла на 40,2 %. Заборгованість з виплати заробітної плати відсутня.

Середньооблікова чисельність штатних працівників – 159 осіб.

За 2017 рік підприємством сплачено до бюджетів усіх рівнів 10 940,0 тис. грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплата Єдиного соціального внеску склала 2254,0 тис. грн. Найбільшу питому вагу в сумі сплачених податків становить ПДВ 35,3 %, податок на доходи фізичних осіб 20,1 %.

Чистий прибуток за 2017 рік становить 757,0 тис. грн і зріс на 26,8 %.

 

У 2017 році для водіїв Гринявського лісгоспу до свята Дня автомобіліста відкрили нове приміщення автоколони. Кожен водій після виснажливих рейсів може завітати до будинку, що збудований на території автоколони та скористатися кухнею, їдальнею, прийняти душ, висушити одяг та відпочити у спальних кімнатах.

 

 

 

Також у цьому році збудували 3 км лісових доріг в Гостівецькому лісництві на суму 1566,7 тис. грн і провели ремонт 24 км існуючих лісових доріг. Розширення дорожньої сітки полегшує рух транспорту у важкодоступні місця, а це в свою чергу дає змогу забезпечити процеси лісокористування, можливість активного відновлення і охорони лісу, виконання протипожежних заходів, полегшує умови проживання місцевого населення.

Мисливство

Площа мисливських угідь, наданих у користування ДП «Гринявське лісове господарство», становить:  20049,2 га.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPG

За матеріалами обліку мисливської фауни 2017 року в лісгоспі обліковано: оленів благородних - 68, козуль – 159, кабанів – 36, зайців – 182, ведмедів – 12, вовків – 2, лисиці рудої – 20 голів. На сезон полювання 2017 році нашому підприємству доведений ліміт використання парнокопитних був наступним: олень благородний - 1 особин, козуля – 2, кабан – 2.

Велике значення має облік відстріляної фауни, особливо неліцензійної – зайця – русака. Силами єгерської служби, яка сформована з розрахунком - 1 єгер на 5 тис.га лісових угідь та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року для копитних у місцях гуртування звірів, облаштовуються годівниці, солонці, ведеться заготівля кормів.

 

E:\каталог рослин (опис)\11_048.jpg

В цьому році мисливське господарство провело ряд лісомисливських заходів по відновленню, збереженню та охороні мисливських тварин:

  • заготовлено сіна - 14 т.;
  • заготовлено кормових віників - 6400 шт.;
  • влаштовано годівниць - 8 шт.;
  • влаштовано солонців - 80 шт.,
  • влаштовано підгодівельних площадок - 8 шт.;
  • влаштовано спостережних вишок - 8 шт.

Відтворюючі ділянки становлять 20,5 % всієї загальної площі мисливських угідь.

 

Шкільні лісництва

У ДП «Гринявський лігосп» діють 2 шкільні лісництва. Білоберізьке учнівське лісництво «Берізка», приміщення якого розташоване на базі лісогосподарського підприємства в селі Білоберізка. Тут на 2017-2018 навчальні роки задіяно 32 учні. Друге шкільне лісництво знаходиться в селі Верхній Ясенів у Верхньоясенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, там задіяно 28 учнів.

За участі даних учнівських лісництв створено 4,4 га лісових насаджень і проведено догляд за лісовими культурами на території 2,7 га.

Для покращення знань учнів у лісовій галузі і заохочення до роботи з навколишньою природою працівники лісової галузі проводили конференції, семінари, різні конкурси та акції.