Пожежа – трагедія лісу!

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPG

Весна - це прекрасна пора для польових робіт і відпочинку на свіжому повітрі. А це в свою чергу збільшує небезпеку виникнення пожеж в лісі та на прилеглих до нього територіях.

На  весні кожен господар під час розчистки сінокосів і сільськогосподарських ділянок хоче запалити траву або сухе листя. І тоді потрібно пам’ятати, що з допомогою вітру вогонь стає неконтрольованим і може переноситися на значні відстані, тоді в людини виникає паніка, страх і вогонь може перекинутись на ліс і завдати шкоди природі, людині і її здоров’ю.

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPG

Страшними за своєю руйнівною силою є всі види пожеж, та найстрашніші напевне лісові. При лісовій пожежі втрачаються значні запаси цінної деревини; гинуть звірі, птахи та ґрунтова флора. Тому недотримання правил пожежної безпеки і її спричинення карається законом.

Принагідно ДП «Гринявський лісгосп» попереджає, що згідно статті №77 адміністративного кодексу України порушення  вимог пожежної безпеки  в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 85 до 255 грн, а у випадку спричинення пожежі від 255 до 850 грн.

Пожежі можна уникнути і без матеріальних затрат, дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки. На території Гринявського лісгоспу вздовж доріг, стежок обладнано біля 30-ти різного роду місць відпочинку (альтанки, столи, лавки, гойдалки) з спеціально обладнаними місцями для куріння та розведення вогню, де встановлені аншлаги та панно з відповідною агітацією.

Усе робиться для того, щоб місцеві чи приїжджі люди могли із комфортом відпочивати. І єдине, що просять лісівники: не залишати після відпочинку непогашене вогнище, прибрати сміття, яке можна забрати з собою або ж викинути у спеціально відведені місця, не спалювати пластикове сміття. Поважайте себе та працю інших. Тільки спільними зусиллями ми зможемо вберегти наш вічнозелений край від лиха.