Шкільні лісництва

Надзвичайно важлива робота із залучення молоді до заходів зі створення нових лісових насаджень, пропаганді екологічних знань проводиться в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», Європейського тижня лісу тощо. Популярними формами є шкільні лісництва, які формують у дитячій свідомості дбайливе ставлення до навколишньої природи, виховують відповідальних, чесних, розумних наступників лісівничих династій.

Шкільне лісництво – це не лише теоретичне вивчення основ лісівничої справи, але і практична діяльність учнів у напрямку догляду за лісовими насадженнями, проводять заготівлю лісового насіння, збір лікарської сировини, доглядають за посівами у лісорозсадниках, шкілках, плантаціях. Особлива увага приділяється питанням значення лісу в природних процесах і житті людини. Різноманітні екскурсії, лекції, бесіди з кваліфікованими спеціалістами лісового господарства – все це допомагає молоді досконально оволодівати лісівничим мистецтвом, набувати власного досвіду.

У ДП «Гринявський лігосп» діють 2 шкільні лісництва. Білоберізьке учнівське лісництво «Берізка», приміщення якого розташоване на базі лісогосподарського підприємства в селі Білоберізка. Тут на 2017-2018 навчальні роки задіяно 32 учні. Друге шкільне лісництво знаходиться в селі Верхній Ясенів у Верхньоясенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, там задіяно 28 учнів.

За участі даних учнівських лісництв створено 4,4 га лісових насаджень і проведено догляд за лісовими культурами на території 2,7 га.

Для покращення знань учнів у лісовій галузі і заохочення до роботи з навколишньою природою працівники лісової галузі проводили конференції, семінари, різні конкурси та акції.