Новорічні ялинки

 

E:\каталог рослин (опис)\ель колючая.JPGПідготовка до новорічних свят іде повним ходом, а одним з основних святкових елементів є новорічна ялинка. В цьому році Гринявський лісгосп планується заготовити 4000 новорічних дерев та 1000 ялинових гілок.

Реалізація ялинок проводиться після оплати в касу держлісгоспу або по безготівковому перерахунку. Заготівля проходить на полонині «Луковиця», яку орендує лісгосп, під лініями електропередач та на сільгосугіддях, що відносяться до території лісгоспу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виписку ялинок проводять у конторі лісгоспу за цінами:

Для оформлення договору-купівлі новорічної ялинки громадянам необхідно пред'явити паспортні дані та заяву, а представникам організацій — доручення.

Документами на право перевезення купленого товару для оптових покупців є договір і товарно-транспортна накладна, а також новорічна ялинка повинна мати бирку, яка прикріплена до стовбура на висоті другої або третьої гілки від місця зрізу. Для роздрібної торгівлі - повинна бути розрахункова квитанція і бирка.

Відповідно до додатку 1 до постанови Кабміну від 23.07.2008 № 665 відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні. Розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева та становить від 399,27 грн до 1806,24 грн.

Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно- заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (постанова КМУ від 24.07.2013 № 541) складає від 246 грн до 1122 грн. За вирубку хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів від 1152 грн до 1852 грн.

Також згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Щоб запобігти незаконним рубкам на території лісгоспу працюють рейдові бригади з числа інженерно – технічних працівників із залученням працівників правоохоронних органів, органів прокуратури, а також представників громадських організацій, учасників АТО.

Бажаємо, щоб вам принесла новорічна красуня святковий настрій і затишок в дім, але щоб це несло мінімальну шкоду для природи і було в рамках закону.