ЗАГОТІВЛЯ ЯКІСНОГО НАСІННЯ – ОСНОВА ЗДОРОВОГО ЛІСУ

Одночасно із заготівлею деревини в ДП «Гринявський лісгосп» проводиться відновлення лісів та закладання лісових масивів. Усі лісогосподарські роботи виконуються на наукових засадах, з урахуванням рекомендацій лісівництва – науки про життя лісу та його вирощування.

 

У лісовому господарстві одним з основних напрямків є збирання та заготівля насіння - це основа здорового і міцного лісу. Для забезпечення розсадників посівним матеріалом на весну 2018 року, для створення молодих лісових насаджень  ДП «Гринявський  лісгосп» закінчив заготівлю лісового насіння. Процес збирання насіння деяких із порід не зовсім легкий, як здається на перший погляд.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Майстри лісу Гринявського лісгоспу були активно зайняті на даних роботах.

Нагадаємо, що загальна площа тимчасових розсадників становить 1,04 га, з них корисна площа 0,96 га.

На площі - 0,38 га вирощуються однорічні сіянці в кількості – 347,8 тис. шт.

На площі – 0,45 га ростуть дворічні і старші стандартні сіянці в кількості - 345,7 тис. шт.

Піднаметові лісові розсадники: площа – 0,36 га, кількість сіянців – 441,2 тис. шт.

Обсяги лісовідновних робіт на землях лісового фонду лісгоспу в 2018 році становлять 139,5 га. З них заплановано зробити посадку лісових культур на площі 115,5 га. Це 83% від загальної  площі лісовідновлення, а 24,0 га відведено на природнє відновлення. Висаджується в основному ялиця, смерека, бук, явір, модрина, кедр та дуб.

Обсяги заготівлі лісонасіннєвої сировини визначають беручи до уваги забезпечення підрозділів сіянцями лісових порід для шкілок, а також площ зрубів минулих років. У 2017 році було доведено план по збору 340 кг насіння, а саме: ялина - 75 кг, модрина - 5 кг, дуб - 80 кг, бук - 35 кг, клен-явір - 30 кг, кедр - 5 кг, ялиця - 110 кг. Станом на сьогоднішній день заготовлено насіння в повному обсязі та згідно плану. Все заготовлене насіння було направлено та перевірено у Львівську ЛНЛ згідно правил та визначено кондеційність. Насіння зберігається в сухому і провітрюваному місці по лісництвах. Листяні породи зберігаються в паперових ящиках, а хвойні в скляних бутелях. Насіння ялиці та бука застратифіковано до весняного посіву.

Зазначимо, що Гринявський лісгосп повністю готовий до весняної посадки лісу.