Збереження та охорона новорічних ялинок

Настав чарівний час, коли все навколо наповнене новорічною святковою атмосферою. Всі захоплено готуються до свят, купляють подарунки, прикрашають оселі. І звичайно кожен хоче придбати собі головний символ Різдвяних свят – ялинку.

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. В ДП «Гринявський лісгосп» заготівля проходить на плантації, що знаходиться на полонині «Луковиця», яку орендує лісгосп, під лініями електропередач та на сільгосугіддях, що відносяться до території лісгоспу. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Цього року Гринявський лісгосп планує реалізувати близько 1000 шт. новорічних ялинок.

Також є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Реалізація ялинок в ДП «Гринявський лісгосп»  проводиться після оплати в касу держлісгоспу або по безготівковому перерахунку. Виписку ялинок проводять у конторі лісгоспу за цінами:


Щороку Держлісагентство запроваджує додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період.

У новорічний період 2018-2019 років організують рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного чи кримінального (у разі істотної шкоди) штрафу.

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня         розмір шкоди

до 10 см                                                                     453,99 грн

10,1-14 см                                                                 799,86 грн

14,1-18 см                                                                 2053,71 грн

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Адміністрація ДП «Гринявський лісгосп» просить не нищити молоді лісові насадження в недозволених місцях та незаконним способом. Не завдавати природі – шкоди, а собі неприємності. Приходьте до контори лісгоспу в с. Устеріки Верховинського району  і придбайте новорічну красуню за державними цінами та без зайвих клопотів.