Змагання звалювальників лісу – «Лісоруб - 2018»

  6 липня, в Рахинському лісництві державного підприємства «Болехівське лісове господарство» відбулися змагання «Лісоруб - 2018». Гринявський лісгосп представляв лісоруб Іван Бельмега та головний інженер Петро Петросаняк. Конкурс звалювальників лісу проводять з метою підвищення професійної майстерності, пропагування та розповсюдження передового виробничого досвіду кращих робітників галузі. Серед усього різноманіття лісівничих спеціальностей саме професія звалювальника вважається найважчою – за складністю і небезпечністю вона на другому місці після шахтарів.

 

Звалювальники 15 лісогосподарських підприємств Івано-Франківського управління змагалися в 5 етапах конкурсу: звалювання дерева, обрізка гілок, монтаж нового ланцюга, розкряжування комбінованим різом, точне розкряжування.

Звалювання дереваце найскладніший етап змагань. Відповідно й кількість балів за виконану роботу найбільша.

 

«Під час виконання цього завдання важливо, аби лісоруб був максимально точним та дотримувався усіх правил техніки безпеки, – розповідає головний суддя змагань, начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра. – Важливо правильно витримати глибину підпилу та витримати недопил (25-35 мм). Останній потрібен для того, аби дерево не скололося при падінні, і його надалі можна було ефективно використати в господарстві».

При обрізці гілок на швидкість лісоруб повинен бути максимально акуратним, оскільки враховується не тільки час, а й точність і якість виконання завдання. Учасник змагань повинен так обрізати гілки, щоб не було залишків та зарізів колод.

Цікаво, що цього року, як і минулого, перше і друге місце здобули Віктор Дячук, лісоруб ДП «Делятинське лісове господарство» та Іван Бельмега, звалювальник ДП «Гринявське лісове господарство» відповідно. Третє місце здобув  Дмитро Сорочак, лісоруб ДП «Осмолодське лісове господарство».

Іван Бельмега, звалювальник ДП «Гринявське лісове господарство», розповів, що найголовніше в роботі звалювальника – це командна робота, а саме підтримувати і оберігати один одного.

Переможець в обласному конкурсі «Лісоруб  – 2018» візьме участь у всеукраїнських змаганнях у Києві.