Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області». Беркут
11.01.2018, 11:03

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Беркут

Регіональна категорія охорони. Близький до загрозливого стану вид.(NT)

Поширення. У репродуктивний період спорадично переважно у власне гірській частині. На рівнині та в Передкарпатті виявляли поодиноких мігруючих особин восени і взимку.

Місця перебування. Оселяється в основному у хвойних і мішаних пралісах неподалік відкритих просторів.

Особливості біології. Гніздовий, зимуючий, пролітний, залітний птах. Гніздиться на високих деревах, у горах може влаштовувати гнізда також на скелях. Пара використовує гніздо впродовж кількох років. У кладці (березень-квітень) 1-3 яйця, які насиджує переважно самка протягом 45 діб. Пташенята піднімаються на крило у 2-2,5-місячному віці. Живляться наземними хребетними, а також падлом.

Сучасний стан популяцій. У регіоні очевидно гніздиться не менше 3-5 пар.

Фактори загрози. Деградація гніздових і кормових біотопів під впливом антропогенного чинника, браконьєрство. У Карпатах птахів іноді незаконно здобувають з метою виготовлення чучел (у тому числі з комерційною метою), нерідко беркути гинуть у капканах, поставлених на хутрово-промислових звірів. Також на стан популяцій негативно впливають холодні та сніжні зими.

Заходи охорони. Необхідно забезпечити дієвою охороною наявні та можливі місця гніздування, підготувати птахів взимку, проводити інші біотехнічні заходи та відповідну пропагандистську роботу серед місцевого населення. Доцільно розробити заходи щодо штучного розведення цих орлів з подальшим випуском їх у природу. Беркут занесений до Червоної книги України (вразливий вид). Охороняється у ПЗ «Горгани», Карпатському НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Верховинський», відомі знахідки в Галицькому НПП.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 64 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar