Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області». Дятел зелений
21.02.2018, 11:30

«Червона книга Івано-Франківської області». Дятел зелений

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Ряд дятлоподібні-Piciformes

Родина Дятлові – Picidae

Регіональна категорія охорони. Вразливий вид (VU).

Поширення. Фактично на всій території. У власне гірську частину проникає долинами річок, піднімаючись до висоти 1000м н.р.м.

Місця перебування. Переважно старі листяні, рідше мішані, часто заплавні ліси, а також лісопарки і парки. Особливою умовою є наявність у достатній кількості мурашників (мурахи та їх лялечки-важлива складова раціону птахів).

Особливості біології. Гніздовий, зимуючий птах. Пари утворюються у другій половині квітня. Дупла видовбують, як правило, у м`яких породах дерев. При влаштуванні гнізда можуть віддавати перевагу старому дуплу. Кладки із 2-8 яєць з`являються у другій половині травня-на початку червня. Пташенята покидають гніздо наприкінці червня-в липні.

Сучасний стан популяцій. У регіоні гніздиться не менше 40-50 пар. Протягом останніх десятиліть чисельність помітно зменшилася.

Фактори загрози. Деградація типових біотопів унаслідок вирубування заплавних лісів.

Заходи охорони. Забезпечення дієвою охороною місць перебування та гніздування. Зелений дятел занесений до Червоної книги України (вразливий вид). Охороняється в Карпатському НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Верховинський», Галицькому НПП.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.

 

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 63 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar