Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області». Глухар
15.01.2018, 16:00

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Глухар

Регіональна категорія охорони. Близький до загрозливого стану вид (NT).

Поширення. Власне гірська частина регіону, де піднімається до висоти 1500 м н.р.м.

Місця перебування. Старі хвойні (переважно ялинкові) ліси.

Особливості біології. Осілий птах; протягом осінньо-зимового періоду окремі особини можуть здійснювати локальні (вертикальні) міграції, пов`язані з погодними умовами, в пошуках їжі. Токування відбувається в березні-травні. Виводковий птах. Гніздо самка влаштовує на землі, в невеликому заглибленні. Вимощує його сухими стеблами трав`янистих рослин і листям. Кладка налічує 5-9 (іноді до 16) яєць, які самка насиджує протягом 22-23 діб. Глухар- типовий фітофаг. Живиться насінням, плодами, вегетативними частинами рослин, взимку-хвоєю. Іноді в раціоні наявні комахи та їх личинки, павуки й інші безхребетні.

Сучасний стан популяцій. Орієнтовно налічується трохи більше 1000 особин. Протягом останніх десятиліть чисельність помітно зменшилася.

Фактори загрози. Трансформація типових біотипів унаслідок вирубування лісів, турбування птахів на токовищах та протягом гніздового періоду, браконьєрство.

Заходи охорони. Зниження впливу антропогенного чинника, охорона місць токування та гніздування, розведення в неволі з подальшим випуском у природу. Глухар занесений до Червоної книги України (зникаючий вид). Охороняється у ПЗ «Горгани», Карпатському НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Верховинський».

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

 глухарь

глухарь

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 74 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar