Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області». Ящірка зелена
25.01.2018, 11:30

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Ящірка зелена

 

Регіональна категорія охорони. Близький до загрозливого стану вид (NT).

 

Поширення. Спорадично в долині Середнього Дністра.

 

Місця перебування. Сухі сонячні місця, пагорби із заростями чагарників, кам’янисті розсипи і виходи скель, старі руїни; уникає густих лісів та скель без рослинності. Зимують у норах, порожнинах у землі, під камінням.

 

Особливості біології. Навесні перших особин можна виявити в березні – на початку квітня при температурі повітря понад 15 ˚С. Розмноження розпочинається у другій половині квітня – травні; яйця (5-18) відкладають у червні – липні в ямки, вириті в землі. Молоді ящірки з’являються через два місяці, у другій половині липня – на початку серпня. Статевозрілими стають на третьому році життя. Живляться переважно комахами, серед яких найчастіше полюють на жуків; відомі випадки поїдання дорослими особинами молодих польових мишей. Період активності триває до кінця вересня – початку жовтня.

 

Сучасний стан популяцій. Не з’ясований; здебільшого поодинокі особини виявлені лише уздовж правобережжя невеликої ділянки Дністра.

 

Фактори загрози. Зміна ландшафту внаслідок його окультурення, відлов для продажу на «пташиних» ринках.

 

Заходи охорони. Виявлення, вилучення з господарської діяльності й охорона місць поселення, заборона вилову тварин із застосуванням штрафних санкцій, просвітницька робота серед населення. Зелена ящірка занесена до Червоної книги України (вразливий вид).

 Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.

tn 66viridis2

800xf5

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 83 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar