Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області». Лелека чорний
21.03.2018, 10:05

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Ряд Лелекоподібні - Ciconiiformes

Родина Лелекові - Ciconiidae

Регіональна категорія охорони. Відносно благополучний вид(LC).

Поширення. Спорадично на всій території. Основна кількість знахідок відома для Передкарпаття. У гори проникає річковими долинами до висоти 1000 м н.р.м.

Місця перебування. Старі високостовбурні ліси з порівняно густим підліском, розташовані неподалік від заболочених ділянок, вологих луків і річкових долин.

Особливості біології. Гніздовий, перелітний птах. Весняна міграція триває із другої половини березня і майже до кінця квітня. У кладці 2-6 яєць, які з`являються у квітні травні. Насиджують самка і самець протягом 32-34 діб. У двомісячному віці пташенята покидають гніздо. Осіння міграція триває із другої половини серпня і майже до кінця жовтня.

Сучасний стан популяцій. У регіоні гніздиться більше 10 пар. Відмічена деяка тенденція до зростання чисельності.

Фактори загрози. Деградація гніздових біотопів, збіднення кормової бази, турбування птахів протягом репродуктивного періоду під час проведення рубок й інших лісогосподарських робіт.

Заходи охорони. Необхідно провести детальне обстеження типових місць перебування й організувати довкола існуючих гнізд спеціальні охоронні зони. Чорний лелека занесений до Червоної книги України (рідкісний вид). Охороняється в Карпатському НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Верховинський», Галицькому НПП.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 152 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar