Головна » Файли » Новини держлісагенства

«Червона книга Івано-Франківської області».Журавель сірий
26.02.2018, 09:13

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Регіональна категорія охорони. Вид не підлягає оцінці (NA).

Поширення. Мігруючі зграї зустрічаються на всій території, в окремих пунктах виявляли літуючих і зимуючих птахів.

Місця перебування. Пролітні особини іноді можуть зупинятися для відпочинку і годівлі серед відкритих ділянок (луки, заболочені місцини, стерня тощо).

Особливості біології. Пролітний, надзвичайно рідко літаючий, випадково зимуючий птах. Навесні основна кількість мігруючих зграй зустрічається із другої половини березня і майже до середини квітня. У порівнянні з весняним, період осіннього прольоту більш розтягнутий, хоча більшість птахів мігрує протягом вересня-жовтня.

Сучасний стан популяцій. Величина пролітних зграй може сягати до кількох сотень особин. Особливо це стосується періоду осінньої міграції.

Фактори загрози. В окремих випадках цілеспрямоване винищування птахів людиною (браконьєрство).

Заходи охорони. Пропаганда охорони виду серед місцевого населення. Сірий журавель занесений до Червоної книги України (рідкісний вид).

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 41 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar