Головна » Файли » Новини держлісагенства

Чи хочемо ми щоб державні ліси стали приватними????
22.11.2017, 10:46

Будучи учасником робочої групи з питань#реформування_лісового_господарства я не побачив у першому проекті від @Держлісагентства чіткого уявлення, про те, як пропонується здійснювати державне управління у лісовому господарстві без уже наявних проблем з поєднанням функцій регулювання, управління, господарювання і контролю своїх і всіх інших лісів..але певні конструктивні положення там були, які потребували доопрацювання і сприйняття експертами і суспільством.

Тепер, цього тижня на розгляд Кабміну було подано змінений документ, у якому за інформацією з @Українського лісового порталу (https://www.lisportal.org.ua/87278/) створюється можливість до передачі лісів у концесію, що призведе до значних ризиків штучного створення серйозних конфліктів у наших селах і лісах із уже відомими екологічними і соціальними наслідками.

“Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об’єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам. Концесіоне́р — суб’єкт підприємницької діяльності, який на підставі договору отримав концесію.”

Хоча деякі речі, як от, що стосуються створення відокремленого лісогосподарюючого суб’єкту, запровадження систем державного контролю за нелегальними рубками, підсилення функцій ЦООВ з питань лісового господарства – підтримуються, але питання – у якій формі? Наприклад, якщо створити фінансовий монстр, який сконцентрує всі фінанси від усіх лісгоспів у єдиних “центральних” руках – то це “величезний подарунок” комусь із корумпованих чиновників.., ..

#Для_чого_нам_ліс?

На мій погляд, було б цілком логічно, якби @Кабмін застосував досвід урядів розвинених країн і оголосив про відкритий конкурс і громадське обговорення найпрофесійніше підготовлених пропозицій по реформуванню сектору лісового господарства… і обрав найбільш задовільний для громадян варіант.. (щоб визначити як бачать ліси наші громадяни, достатньо провести національне соцопитування, – так було реформовано управління державними лісами США).

Бо роздати ліси у приватні руки – просто (хоча розвивати приватне лісове господарство потрібно, для прикладу на деградованих землях). Важко буде подолати негативні наслідки від необдуманих кроків, або й не можливо.. Допоки не запізно, варто хоча б вивчити досвід тих країн, де концесійна система управління лісами була впроваджена – щоб отримати модель того, що чекає наші ліси і лісозалежні громади у найближчому майбутньому.

https://www.lisportal.org.ua/87499/

 Дмитро Карабчук

 https://www.facebook.com/dmytro.karabchuk?fref=gs&hc_location=group_dialog

Український лісовий портал

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 47 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar