Головна » Файли » Новини держлісагенства

Лісівники Івано-Франківського ОУЛМГ нагадують краянам про відповідальність за знищення та продаж первоцвітів
12.03.2018, 13:34

На Прикарпатті вже проростають з-під снігу первоцвіти, які охороняються Червоною книгою України.

Саме тому лісівники Івано-Франківського ОУЛМГ нагадують краянам про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних квітів.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» і тягне за собою дисциплінарну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність. Адміністративні стягнення сягають від 340 грн до 510 грн. Додатковий штраф, який накладається за кожну зірвану рослину, становить від 49 грн.

Для боротьби з незаконним обігом первоцвітів працівники державної лісової охорони, Держекоінспекції, правоохоронці посилено охоронятимуть лісові масиви, адже знищення перших весняних квітів, а особливо з кореневою частиною, призводить до фізичного знищення популяцій.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих рослин Галицький національний парк вкотре проводить акцію «Первоцвіт».

Важливою її складовою є пропаганда відмови від нищення, зривання, а також купівлі первоцвітів. Зриваючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх популяцію, а купуючи – допомагаємо плюндрувати природну красу.

Головним для кожного з нас повинно бути усвідомлення єдності людини та природи, бажання залишити для наших нащадків самобутність природи з її видовим різноманіттям і багатством.

 

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

 

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 107 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar