Головна » Файли » Новини держлісагенства

Лісівники взяли участь у засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій
07.05.2018, 09:12

У кризовому центрі управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області відбулася відеоконференція під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, в якій взяв участь начальник відділу охорони, захисту лісу, мисливського господарства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Поціхович.

Під час наради комісія розглянула питання заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період, а також питання стану підготовки місць масового відпочинку на водних об'єктах країни для прийняття відпочивальників.

На початку засідання Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко особливу увагу акцентував на протипожежних заходах.

«Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, що будуть працювати по всій Україні. До них залученні 11 тис. одиниць техніки та 22 тис. особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду — це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області», - повідомив Геннадій Зубко.

У свою чергу, Голова ДСНС зауважив, що аналіз поточної ситуації свідчить про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах.

«У середньому кожної доби фіксується 150 таких пожеж і зараз їх кількість перевищила 21% від усіх пожеж у державі», - зазначив Микола Чечоткін.

Крім того, Голова Служби звернув увагу на загоряння на полігонах твердих побутових відходів та стихійних сміттєзвалищах, яких з початку року зафіксовано вже 170 випадків.

Микола Чечоткін підкреслив, що загострення пожежної ситуації розпочалося у квітні і продовжується до цього часу у зв'язку із масовим проведенням польових робіт та відвідуванням населенням лісових масивів та рекреаційних зон.

«Ситуація вимагає від органів влади щоденного контролю та вжиття превентивних заходів з протидії пожежам. Зокрема, це цілодобовий моніторинг, облаштування в лісових масивах і заповідниках мінералізованих смуг та очищення протипожежних розривів, а також постійна інформаційно-роз'яснювальна робота на місцях, - наголосив Голова ДСНС. - Крім того, як запобіжний захід необхідно активно використовувати введення тимчасових обмежень на відвідування населенням лісу та в'їзду до нього автотранспортних засобів у період високого класу пожежної небезпеки».

 

1 1

1 2

1 7

 

1 15

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 24 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar