Головна » Файли » Новини держлісагенства

Обережно, кліщі!
25.05.2018, 12:03

Літо – час відпочинку та подорожей. Все навколо зеленіє, буяє... Але не варто забувати, що літо – це пора паразитів, особливо, кліщів.

   Зона їх проживання – велика, вони буквально усюдисущі, тому думка, що кліщів можна "зачепити," гуляючи по лісі чи парку, не зовсім правильна, адже величезна кількість цих "паразитів" може мешкати і на вашому газоні. Кліщі живуть на деревах, чагарниках та траві, зазвичай не піднімаючись на висоту понад півтора метра.

   Кліщі можуть нападати на людину будь-коли та за будь-якої погоди. Менше їх, як правило, у суху та спекотну днину, в прохолодні дні їх кількість збільшується. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Крововсмоктування кліща може тривати до 12 діб. Напившись удосталь крові людини або тварини, кліщ відпадає самостійно для відкладання яєць у ґрунт.

   Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт. Першим проявом хвороби Лайма є: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі та млявість. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Лісівники чи не найбільше потерпають від інфекції, що переноситься кліщами. За відсутності своєчасного лікування це може спричинити інвалідність (втрату зору, параліч, захворювання серця та суглобів).

Найкращий захист – правильне екіпірування

Найголовніше засіб від укусів кліщів – це одяг, що надійно закриває тіло людини. Для походу в ліс краще одягати довгі штани внизу з ґумками, щоб кліщ не зміг залізти під штанину. Верхній одяг також має бути з довгими рукавами на ґумці. Намагайтеся одягатися у світлий одяг, на ньому легше помітити кліща. Із взуття оберіть чоботи або черевики, куди можна закласти штанину. На голову одягаємо кепку або хустку. В ідеалі для лісових прогулянок підійде енцефалітний костюм, який не є дороговартісним.

Наявність захисного одягу зовсім не означає, що ви можете більше не турбуватися про кліщів. Оглядайте тіло кожні 15-30 хвилин, особливо такі місця, як шия, пахви, пах і вушні раковини. Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі, оскільки шкіра в цих місцях тонка та ніжна, що спрощує паразитам роботу.

Захисні засоби

Захисний одяг, а також відкриті ділянки тіла потрібно обробити спеціальними речовинами. Сьогодні існує кілька груп спеціальних захисних засобів від кліщів.

Репеленти – речовини, що відлякують кліщів. Практично у всіх відомих репелентах є речовина діетілтолуамід. Цей засіб можна наносити на одяг, а також відкриті ділянки тіла (на коліна, щиколотки та груди). При контакті з репелентом кліщ намагається швидко покинути тіло. Одяг, оброблений репелентами, зберігає захисні властивості до 4-5 діб. Перед тим, як наносити засіб, уважно читайте інструкцію!

Акарицидні засоби – речовини, що вбивають кліщів. До складу акарицидних препаратів входять нервово-паралітичні речовини, при контакті з яким у кліща виникає параліч кінцівок, і він падає з одягу. Акарицидні засоби від кліщів токсичні для людини, і тому наносити їх можна тільки на одяг, але не на відкриті ділянки тіла.

Так, найбільш ефективними засобами вважаються репеленти з ДЕТА. Ця речовина використовується вже більше 50 років, за цей час він довів свої переваги.

Завжди шукайте на препараті позначку про те, що він схвалений Міністерством охорони здоров’я. Так, у продажу можна зустріти імпортні засоби з дуже високою концентрацією діючої речовини. Їх краще уникати.

Screenshot 18

Screenshot 2

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 31 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar