Головна » Файли » Новини держлісагенства

Руслан Осташук взяв участь у виїзному засіданні Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України
08.12.2017, 13:32

6 грудня у Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулося виїзне засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України. У засіданні взяв участь і начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева зазначила, що, на її думку, поява Стратегії є каталізатором дискусії та запуском реформи. Текст документу містить ряд технічних інновацій, а його реалізація передбачає вирішення одного з головних завдань: відокремлення функцій нагляду від господарювання. У той же час Стратегія не містить положень про ліквідацію чи скорочення лісгоспів та працівників. На що заперечили народний депутат Валерій Давиденко та заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар: створення нового суб’єкту господарювання як раз і передбачає в тому числі й виключення держлісгоспів з переліку підприємств, приватизація яких заборонена, що в подальшому призведе до їх приватизації та закриття.

Представник галузевої профспілки Василь Клишняк зауважив, що при проведенні реформи в центр змін потрібно ставити людину та її благополуччя, зважати на соціальний аспект. Директор ННІ лісового та садово-паркового господарства Петро Лакида наголосив, що в Україні є п’ять лісових зон. І тому проста реалізація досвіду інших країн не принесе успіху. Безумовно потрібно розділити функції нагляду та господарювання, але не знищуючи галузі. Академік Юрій Туниця закликав звернутися до досвіду функціонування лісових комбінатів, які забезпечували глибинну переробку деревини, давали робочі місця і навіть забезпечували соціальну сферу регіону.

Участь в обговоренні взяли народні депутати України Леонід Козаченко, Андрій Кіт, Микола Люшняк, Іван Мірошніченко, Федір Негой, Валерій Давиденко, керівники обласних лісгоспів і представники громадськості, які в цілому підтримали необхідність реформування галузі.

Керівник Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України Олександр Бакуменко підсумував:

по-перше, Комітет однозначно опікуватиметься проблемами галузі та намагатиметься їх вирішити, а для цього потрібен діалог саме з практиками, працівниками лісового господарства, адже краще за них ніхто не володіє ситуацією;

по-друге, народні депутати-члени Комітету погодилися голосувати за бюджет 2018 року лише в разі передбачення фінансування на потреби лісівників Півдня та Сходу України;

по-третє, підняти питання перед коаліцією і Кабінетом Міністрів України щодо призначення керівників Міністерства аграрної політики і продовольства та Держлісагентства України;

по-четверте, у січні 2018 році на базі лісництва Львівщини провести виїзне засідання Комітету за участі представників уряду, на якому обговорити концепцію реформування та розвитку лісової галузі, які до того часу мають розробити практики за участі науковців і громадськості.

 

За матеріалами прес-служби Національного університету біоресурсів і природокористування України

 

dsc 0747 0

 

dsc 0703 2

dsc 0712 0

dsc 0725

dsc 0726 1

dsc 0735 0

Категорія: Новини держлісагенства | Додав: psvitlana95
Переглядів: 55 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar